Znojemsko plní přání vládnoucí ČSSD

Jiří Ludvík v opozici pracuje, a tím vadí. Jak jinak si vysvětlit velký prostor v týdeníku Znojemsko hned po Vinobraní, kdy by člověk čekal na první stránce spíše rozhovor s králem či královnou? Našli jsme ale hanopis šéfredaktora Mrvy, který neměl ani tolik novinářské cti, aby dal Ludvíkovi prostor k vyjádření. Porušuje tím základní etické principy novinařiny. Reakci na dehonestující text Znojemska přinášíme zde:

Vážený čtenáři. Chci psát velmi věcně ke konkrétním obviněním pana Mrvy.
1) Regulovaný tisk
Nedokážu si představit cenzuru či regulaci tisku. Jediné, co mi vadí, jsou městské peníze, které velmi silně ovlivňují, co a jak se ve znojemských týdenících píše. Vzpomínám si na Znojemsko v době, kdy nedostávalo žádnou inzerci od radnice. Jeho kritika radnice byla silnější než ta má. Obrat nastal prakticky okamžitě po zaplacení prvních faktur za inzerci. Za rok 2014 to pak bylo neuvěřitelných 955 000,-. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

2) Gabrhel Zádrhel
Střet zájmů v žádném případě neexistuje. Znojemský hudební festival je nezisková organizace. Starostu Gabrhela považuji za velmi podprůměrného politika a jeho další nezvolení či odvolání z pozice starosty považuji za legitimní politický cíl. Naopak starosta se nechal slyšet, že Ludvíka a Hudební festival zničí. I tak se snažím společně se svými spoluopozičníky přistupovat ke všemu s humorem a předělávka jména Gabrhel na Zádrhel je prostě vtipná. Navrhuji panu starostovi nazývat mě Jirkou – Sirkou či Ludvíkem-Dudlíkem.

Jiří Ludvík

Jiří Ludvík (foto: Lenka Jíšová)

3) Typicky Ludvíkovské
Trestní oznámení z mé strany bylo podáno na tajemníka Krejčíře. To, že se policie dál zabývala i dalšími podnikateli, vyplynulo z vyšetřování, nikoli z mé aktivity, a lidsky je mi jasné, že není šance získat podporu pro akce, které pořádá organizace mnou vedená. Proto na jejich dveře prostě neklepu. Prokázání korupce obecně je velmi těžké. Poukazovat na podezřelé vazby a aktivity opravdu musí svobodný tisk, což bohužel není případ Znojemska.

4) Prezident i agent
Znojemsko uvedlo, že festival zůstává nejštědřeji dotovanou akcí, což mimochodem není pravda, okopírovalo tiskovou zprávu Města, ve které stálo, že Ludvík dostal od Města na své soukromé akce od roku 2011 skoro 4 miliony korun. Toto tvrzení je lživé, a proto jsme jednostranně ukončili mediální partnerství se Znojemskem, neboť mediální partner, který lže, opravdu nemá pro festival význam. Za policejního agenta jsem se nikdy nevydával. Ze zákona mám jako zastupitel přístup ke všem dokumentům města Znojma.

5) Poslední odstavec je snahou o vytvoření kverulanta a věčně nespokojeného člověka. Upozorňovat na sporné činy a záměry vládnoucí koalice a tzv. ji hlídat, je přece práce opozice. Být v politice neznamená být aktivní, jen když člověk vládne, ale ještě důležitější je vládnoucí politiky hlídat z opozice. A tady jen konstatuji, že vedení radnice v čele se starostou toto hlídání dost vadí. I přes obtíže, které to mně a festivalu, který pořádám, přináší, budu v opoziční práci pokračovat.

Jiří Ludvík, Změna.